Co zabrać na kemping do jedzenia? Poznaj najlepszy prowiant pod namiot

Jedzenie pod namiot to zdecydowanie priorytetowa kwestia, by cały wyjazd, odpoczynek, móc zaliczyć do udanych. Co zabrać na kemping do jedzenia? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska i poznajmy sprawdzone propozycję. 

Co zabrać na kemping do jedzenia, by móc jeść ciepłe posiłki?

Wyjazd turystyczny pod namiot musi zostać właściwie przygotowany pod względem jedzenia. Biwak, pomimo tego, że niezwykle atrakcyjny, nie gwarantuje nam wygód, którymi otaczamy się każdego dnia. W związku z tym na wyjazd pod namiot należy zabrać jedzenie, które nie będzie wymagało gotowania, a pozwoli na spożycie ciepłego posiłku, który rozgrzeje cały nasz organizm i doda sił i energii do działania. Sprawdzone jedzenie na łonie natury to dania typu instant. Kuchenka do gotowania wody wystarczy, by danie na kempingu było ciepłe. Termos pozwoli nam mieć ciepłą wodę zawsze pod ręką. Gotowe dania to najczęściej makaron, który wystarczy zalać gorącą wodą, dodać przyprawy, i cieszyć się drugim daniem, bądź zupą. Warto zabrać ze sobą pod namiot tego typu pożywienie. Popularna zupka chińska zajmuje mało miejsca, jest szybka w przygotowaniu, a niejednokrotnie staje się swojego rodzaju deską ratunku, kiedy chcemy biwakować i zaczynamy odczuwać głód. 

Suchy prowiant, który będzie zawsze przydatny

Co zabrać do jedzenia na kemping? Wakacyjny wyjazd pod namiot powinien obfitować w tzw. suchy prowiant. Jeśli chodzi o jedzenie gotowe, które wystarczy wyjąć z opakowania i będzie od razu nadawać się do spożycia, z pewnością przyda się konserwa. Puszki to idealne rozwiązanie, które możemy wykorzystać na śniadanie, kolację, czy jako przekąskę. Warto spakować na biwak krakersy, ciastka, wafle ryżowe, czy inne preferowane przez nas przekąski. Pieczywo to także bardzo dobry wybór. Jest syte i nie wymaga specjalnych warunków do przechowywania. Płatki owsiane to także jeden z niezbędników, który warto zabrać z domu na kamping. Możemy przygotować je przy użyciu wody, na słodko, czy słono- wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Nieoceniony okaże się także dżem, zwłaszcza dla każdego łasucha. Przykłady można mnożyć.

Co najlepiej zabrać, by samodzielnie przygotowywać różne posiłki?

Co zabrać pod namiot, aby móc samodzielnie przygotowywać posiłki? Jeśli wybierasz się na kemping na dłuższy czas, np. całe wakacje, wówczas jedzenie na kempingu musi przypominać domowe. By szybko i łatwo wyżywić siebie i innych kompanów, warto zabrać ze sobą szerszy ekwipunek, który pozwoli na uzyskanie warunków przypominających domowe. Dania jednogarnkowe będą wówczas w zasięgu naszych rąk. By przystosować namiot do jedzenia, warto zabrać ze sobą na kemping grill. Dziś na rynku dostępnych jest wiele przenośnych, małych modeli. Można grillować mięso, warzywa, pieczywo, ciesząc się zdrowym i pożywnym jedzeniem. Przyda się także patelnia. Na kuchence turystycznej wybornie będzie smakować jajecznica, zwłaszcza o poranku. Patelnia pozwoli podsmażyć nam dowolnie wybrane jedzenie. Przyda się także lodówka turystyczna. Dzięki niej można przechować jaja, wędlinę, masło, czy inne podstawowe produkty spożywcze. 

By smacznie ugotować, ale także komfortowo zjeść, przyda się także miska, sztućce, scyzoryk wielofunkcyjny, praktyczna menażka, korkociąg. Na biwaku nie powinno zabraknąć dobrej zabawy. Warto zadbać także o kubki termiczne, by bez trudu delektować się gorącą kawą bądź herbatą. Drewniana łyżka do mieszania to również przydatne narzędzie podczas wakacji pod namiotem. Zestaw biwakowy musi być uzupełniony także o sól i pieprz. Ważne, by móc doprawić przygotowane posiłki. 

Gotowanie na kempingu jest prostsze, niż myślisz

Jeśli masz dostęp do prądu na biwaku, a w dzisiejszych czasach pola namiotowe oferują takie udogodnienia, gotowanie jest prostsze, niż może nam się to wydawać. Również kuchenki gazowe są dobrym wyborem, który całkowicie uniezależnia nas od dostaw prądu, czy gazu. Warto jednak przemyśleć przed wyprawą na biwak jak chcemy zaspokoić swoje potrzeby gastryczne, co chcemy jeść, które posiłki będziemy przygotowywać samodzielnie, a kiedy będziemy korzystać z gotowych usług gastronomicznych. 

Dobra organizacja kluczem, by spać pod namiotem z pełnym, najedzonym brzuchem

Czas na biwaku może być jednymi z najbardziej udanych wczasów, jeśli tylko uda nam się dobrze zorganizować całą wyprawę. Co zabrać na kemping do jedzenia? To kwestia wysoce indywidualna, jednak warto skorzystać z kilku cennych, sprawdzonych wskazówek, które dadzą nam ogromne pole do popisu na kempingowy wyjazd.