Pora opróżnić przenośną toaletę – jak działa toaleta turystyczna?

Przenośna toaleta chemiczna (turystyczna) kompaktowych rozmiarów to rozwiązanie przydatne w różnych okolicznościach. Nie można jednak zapomnieć o funkcjonowaniu – czy wszyscy wiedzą, jak działa toaleta turystyczna?

Pytanie może wydawać się banalne, ale z pewnością nie wszyscy mają pojęcie o tym, jak działa toaleta turystyczna. Niemniej jednak nie oznacza to, że mechanizm działania jest jakoś szczególnie skomplikowany. Wystarczy powiedzieć, że tego rodzaju zbiornik na nieczystości składa się z dwóch części – chodzi o zbiornik dolny i górny.

Jak działa toaleta turystyczna? Zainteresowanie takimi toaletami

Zacznijmy jednak od początku – z czego wynikają pytania o to, jak działa toaleta turystyczna? Są różne sytuacje, ale najprościej powiedzieć, że ludzie raczej nie lubią siedzieć w miejscu. Są jednak pewne potrzeby, o których nie można zapomnieć. Tymczasem toaleta turystyczna może być przewożona w kamperze, przyczepie kempingowej czy zwykłym samochodzie. Korzystanie z toalety turystycznej to świetna opcja wszędzie tam, gdzie jest problem z dbaniem o kwestie higieniczne (chodzi o miejsca z ograniczonym dostępem do toalety i bieżącej wody).

Korzystanie z przenośnej toalety chemicznej – zbiornik górny i dolny

Wróćmy teraz do tego, z czym wiąże się górny i dolny zbiornik takiej toalety. Na początek może to, co dotyczy zbiornika dolnego.

Zainteresowani toaletą przenośną muszą wiedzieć, że dolny zbiornik pełni funkcję pojemnika na nieczystości i posiada rurę spustową, przez którą nalewa się płyn wraz z odrobiną wody. Do tego rura spustowa pozwala na opróżnienie zawartości toalety. W kontekście zbiornika górnego istotne jest to, że chodzi o funkcję zbiornika na wodę czystą do spłukiwania nieczystości. Jednocześnie jest to muszla klozetowa wraz z deską sedesową. Spłuczką jest ręczna pompka z boku zbiornika. W droższych modelach możliwa jest pompka elektryczna na baterie. Przykładem toaleta Thetford 565 Ellectric.

Czy już wiesz, jak działa toaleta turystyczna? Są różne toalety, ale reasumując, w działaniu nie ma nic trudnego.

Płyny chemiczne przy toalecie turystycznej

Zasada działania toalety chemicznej wiąże się ze wstępnym rozpuszczaniem nieczystości – dzieje się to już w zbiorniku urządzenia. Do tego celu wykorzystywane są specjalne chemikalia. Jeśli chodzi o szczegóły, wybór przedstawia się w następujący sposób:

  • płyn do górnego zbiornika wody czystej – ułatwienie spłukiwania i rozpuszczenia nieczystości pozostałych na muszli klozetowej. Na ściankach muszli pozostawiona jest warstwa ochronna.
  • płyn do dolnego zbiornika na nieczystości – rozpuszczenie zgromadzonej treści, dzięki czemu późniejsze opróżnienie jest prostsze. Dodatkowo eliminacja nieprzyjemnych zapachów.

Toaleta turystyczna składa się z dwóch zbiorników. Tym samym utrzymywanie toalety w czystości wymaga zadbania o jeden i drugi zbiornik.

Odpowiedni papier toaletowy

Przenośne toalety turystyczne to świetne rozwiązanie w szeroko pojmowanych trudnych warunkach. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku kempingu czy innych okoliczności trzeba należycie zadbać o sanitariat. Wiele osób może pomyśleć teraz o utrzymaniu toalety w czystości, ale to nie wszystko. Krótko mówiąc, można znaleźć specjalny papier toaletowy. Papier dedykowany toalecie turystycznej. Taki produkt łatwo się rozpuszcza, co jest gwarancją tego, że podczas opróżniania toalety nie dojdzie do jej zatkania. Papier ten jest też miękki i przyjemny w dotyku – choć naturalnie te cechy nie wyróżniają go od standardowego papieru. Nie wystarczy wiedzieć, jak działa toaleta turystyczna – liczy się także wykorzystanie właściwych środków.

Skoro jesteśmy przy papierze, to wypada też zatrzymać się przy jednorazowych nakładkach na toaletę. Takie nakładki są zwyczajnie niezbędne. Spójrzmy na to, jak przedstawia się rzeczywistość – korzystanie z publicznych toalet jest równoznaczne z narażeniem się na wiele bakterii. Przy nawet najlepiej zaplanowanym wyjeździe może wydarzyć się coś niespodziewanego. Wypada też odnotować, że takie nakładki nie kosztują wiele.

Przenośne WC turystyczne rozwiązaniem problemów?

Wyjeżdżamy w różne miejsca i czasem zdarza się, że toaleta turystyczna ma ogromne znaczenie. Nie można jednak zapomnieć o korzystaniu z takiej toalety. Jakie płyny do toalety turystycznej powinno się stosować? Jak opróżnić toaletę turystyczną? Dodatkowo można też zetknąć się ze specjalnym papierem toaletowym do toalet turystycznych. WC turystyczne jest wsparciem, ale tylko wtedy, gdy działanie, jak i korzystanie z toalety nie sprawia trudności.