Jeśli interesuje Cię przyjemne pole kempingowe Chorwacja to idealne miejsce! W tym kraju góry i morze są wyjątkowo blisko – każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu.

W kwestii takiej jak pole kempingowe Chorwacja ma wyjątkowo bogatą ofertę. Dominującą gałęzią chorwackiej gospodarki jest właśnie turystyka – stanowi ona blisko 20% PKB. Turyści mogą skorzystać z ponad 500 pól kempingowych przygotowanych specjalnie z myślą o miłośnikach karawaningu.

Dlaczego warto pojechać do Chorwacji?

Malownicze widoki, piękna pogoda i wspaniali ludzie to tylko niektóre z magnesów, które co roku przyciągają do Chorwacji miliony turystów, także z Polski. Jest to kierunek mniej oblegany niż Turcja czy Egipt, a dodatkowo można tam pojechać kamperem. Od 2013 roku Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej, a dekadę później przyjęła euro.

Planując wyjazd do Chorwacji, nie trzeba wyrabiać paszportu – wystarczy dowód osobisty. Camping w Chorwacji to świetny pomysł dla osób, które kochają kontakt z naturą i chcą zapoznać się z historią tego kraju. Warto odwiedzić nadmorskie parki narodowe, liczne atrakcje turystyczne lub po prostu poleniuchować na jednej z wielu plaż.

Pole kempingowe Chorwacja – na co się przygotować?

Przed wyjazdem warto zarezerwować parcelę na polu kempingowym. Nie trzeba od razu decydować się na luksusowy hotel w zatoce lub na wysepce, żeby naprawdę przyjemnie spędzić czas. Kemping zapewnia o wiele lepsze warunki niż namiot, a miejsc do stawiania przyczep nie brakuje. W takiej kwestii jak zadbane i bezpieczne pole kempingowe Chorwacja wyprzedza sąsiednie kraje.

Nawet jadąc do Chorwacji po sezonie wakacyjnym, trzeba przygotować się na piękną pogodę i wysokie temperatury. Nie tylko krajobraz potrafi tam zachwycić – Chorwacja słynie z pięknych plaż o żwirowym podłożu i górzystych szlaków. Chorwackie wybrzeże robi wrażenie nawet na doświadczonych turystach.

Kemping w Chorwacji – czy trzeba wcześniej wyszukiwać zakwaterowanie?

Najlepsze pola kempingowe w Chorwacji cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Chorwacja oferuje rozbudowaną bazę noclegową, ale też szereg stanowisk kempingowych. Warto wcześniej zaznajomić się z ofertą dostępną w miejscu destynacji. Stanowiska z widokiem na morze lub bliskie infrastruktury transportowej mogą być zarezerwowane nawet na kilka sezonów do przodu.

Odpowiedzialny urlopowicz, który chce sobie zapewnić udogodnienia, powinien zadbać o stanowisko z dostępem do prądu oraz wody. Poszukując najpiękniejszych miejsc, które zapewniają urokliwą atmosferę wypoczynku, warto brać pod uwagę dostępność oraz możliwości dojazdu.

Dalmacja – wymarzone miejsce na kemping

Wymarzone pole kempingowe Chorwacja może zaoferować nie tylko nad morzem, ale też w górskim krajobrazie. Marzy Ci się kemping nad jeziorem? Nic straconego. Pagórkowaty teren z drzewami oliwnymi to charakterystyczna cecha Dalmacji – miejsca jednego z najlepszych kempingów w Chorwacji.

Odwiedziwszy Dalmację, można zwiedzać liczne zabytki, podziwiać piękne parki narodowe (region jest jednym z najpiękniejszych miejsc w kraju) lub po prostu chłonąć idylliczny nastrój portowych miasteczek wybrzeża Adriatyku.

Wakacje na kempingu bez rezerwacji

Lubisz dreszczyk emocji? Chorwacja to nie tylko wielkie pola kempingowe. Miłośnicy spontanicznych wyjazdów mogą liczyć na rozbudowaną infrastrukturę kempingową kraju. Lekki, śródziemnomorski styl życia Chorwatów sprawia, że łatwo tam znaleźć miejsce na nocleg nawet bez rezerwacji. Można także skorzystać z oferty przyczep stacjonarnych (swoistych bungalow) lub pól namiotowych.

Wakacje na kempingu w Chorwacji nad Morzem Adriatyckim

Urokliwe winnice można znaleźć nie tylko nad Morzem Śródziemnym. W Chorwacji pełno jest urokliwych miejsc, takich jak lasy sosnowe zapewniające wspaniały wypoczynek. Rodzice znajdą tam wiele atrakcji przyjaznych dzieciom, a miłośnicy aktywności fizycznej liczne atrakcje sportowe. W całej Chorwacji turyści są mile widziani – stanowią bowiem źródło utrzymania dla wielu lokalnych społeczności.

Miłośnicy gór doskonale odnajdą się w północnej Chorwacji. To region, który słynie z pięknych widoków oraz wspaniałej kuchni. Poznając folklorystyczne aspekty kraju, można zbliżyć się do wspaniałych regionalnych tradycji. Ciężko znaleźć drugi kraj, który ma tak bogatą i szeroką ofertę turystyczną dla przyjezdnych. Przed wyjazdem warto sprawdzić kampera, zlecić przegląd techniczny i dobrze się przygotować.