Wybierasz się na wakacje pod namiotem? Pamiętaj o sporządzeniu wcześniej list potrzebnych ci rzeszy. Co wziąć pod namiot i o czym koniecznie trzeba pamiętać podczas takiego wypoczynku? Sprawdź, co będziesz potrzebować!

Wakacje pod namiotem cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Nieco zmęczyliśmy się już pobytami w takich samych hotelach i szukamy czegoś innego. Z tego też powodu swój renesans przeżywają wakacje pod namiotem. Żeby jednak można było wybrać taki sposób spędzania urlopu, koniecznie trzeba się dowiedzieć, co wziąć pod namiot i w jakie akcesoria się wyposażyć.

Dlaczego lista niezbędnych rzeczy na biwak pod namiotem jest tak ważna?

Jeśli będziemy wybierać się pod namiot, musimy sporządzić listę wszystkich rzeczy, które warto zabrać. Biwakować można na różne sposoby, lecz jeśli ma to być komfortowy i w pełni bezpieczny urlop, trzeba przed wbiciem pierwszych śledzi pomyśleć o wszystkich. W warunkach polowych potrzebne będą najróżniejsze przedmioty, które pozwolą nie tylko zadbać o komfort snu, lecz również zabezpieczenie przed zimnem i opadami deszczu. Taki wyjazd kempingowy pozwala oczyścić umysł i spojrzeć na wiele spraw zupełnie inaczej, lecz nie uda się to, jeśli będzie nam zimno lub będziemy głodni. Co zabrać pod namiot, aby wakacje na łonie natury były idealne?

Śpiwór i mata — obowiązkowy sprzęt biwakowy

Każda wyprawa pod namiot wymaga przede wszystkim zaplanowania miejsca do snu. Bez względu na to, czy wakacje pod namiotem spędzać się będzie w środku lata, czy poza sezonem, koniecznie trzeba zabezpieczyć się przed zimnem, deszczem, ale też owadami. Nie można spać na gołej ziemi, gdyż szybko skończy się to bardzo nieprzyjemnie. Jeśli chcemy czuć się komfortowo w każdych warunkach, koniecznie musimy mieć ze sobą śpiwór oraz matę. Jeśli potrzebujesz większego komfortu, możesz zabrać nawet dmuchany materac. Rzecz jasna możesz również zabrać poduszkę turystyczną.

Co wziąć pod namiot do jedzenia i picia?

Jeśli będziemy planować wyjazd pod namiot, nasz ekwipunek koniecznie musi zawierać akcesoria gastronomiczne. Do najbardziej potrzebnych rzeczy na biwaku zaliczają się przedmioty pozwalające przechowywać i przygotowywać jedzenie. Z racji tego, że będziemy z dala od cywilizacji, przyda nam się kuchenka turystyczna, kubek termiczny, lodówka turystyczna, a nawet sztućce turystyczne. Obecnie wyposażyć się można nawet w turystyczne panele fotowoltaiczne, które pozwolą naładować telefon.
Kompletując rzeczy na wypad pod namiot, nie można zapominać także o ogniu — przyda się nawet zwykła zapalniczka. Dobrym pomysłem będzie termos do picia gorących napojów, a także przynajmniej jeden garnek i naczynia turystyczne, które pozwolą wygodnie spożywać jedzenie na biwaku. Nie da się ukryć, że wybierając się na biwak, warto mieć koc piknikowy, który uprzyjemni posiłki.

Jakie akcesoria należy zabrać na biwak — lista rzeczy przydatnych

Czas na łonie natury to doskonały sposób na ucieczkę od codzienności. Tym bardziej że w Polsce nie brakuje pięknych miejsc i możliwości ciekawego spędzania czasu. Natura może być jednak niebezpieczna, jeśli się do spotkania z nią właściwie nie przygotujemy. Warto więc, żeby na naszej liście nie zabrakło rzeczy niezbędnych i praktycznych.
W pierwszej kolejności należy zadbać o jakieś źródło światła. Może to być latarka, lecz sprawdzić się może także czołówka. Przyda nam się karimata, scyzoryk, multitool, a także oczywiście apteczka. Doskonałym pomysłem będzie prysznic turystyczny i ręcznik, dzięki czemu łatwo będzie o zachowanie czystości. Dużym zagrożeniem mogą być obecne na polu namiotowy komary i kleszcze, dlatego powinno się mieć coś, co pomoże je zwalczyć. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni repelent na komary i kleszcze. Niebezpieczne może być nawet silne słońce, więc należy zaopatrzyć się w krem do opalania.
Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze o wygodzie spędzania czasu. Jeśli chcemy o to zadbać, warto zabrać pod namiot na camping składane meble turystyczne. W bagażu powinna się także znaleźć dla bezpieczeństwa folia termoizolacyjna, gdyż zakres temperatur może być bardzo duży.

Czy warto mieć ze sobą plecak turystyczny?

Jeśli chcemy jechać na wakacje i rozbić namiot, będziemy mieli mnóstwo rzeczy do zabrania. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się plecak turystyczny. Najpotrzebniejszy będzie oczywiście do spakowania wszystkich rzeczy, lecz przydać się może na zwykłą wędrówkę z plecakiem. Wiedzieć bowiem trzeba, że zwykle pola namiotowego położone są w bardzo ciekawych miejscach, które aż się proszą o piesze wędrówki.