Parcela na namiot w słonecznej Italii wcale nie jest tak trudna do znalezienia. Są tam różnorodne pola namiotowe. Włochy to idealny kraj na letnie wakacje, gdzie zawsze można się dobrze bawić.

Warto pamiętać o tym, aby wcześniej rezerwować miejsce nawet na polach dla namiotów. Nie tylko, jeżeli chodzi o domek. W ten sposób będzie można mieć pewność, że wakacje na kempingu okażą się sukcesem. Gdzie można znaleźć włoskie pola namiotowe? Włochy stają otworem przed wszystkimi Polakami.

Pola namiotowe Włochy i Jezioro Garda

Camping Bella Italia znajduje się nad jednym z najbardziej rozpoznawanych miejsc – Jeziorem Garda. Ten region znajduje się bardzo blisko włoskiej granicy Austrii, więc dojazd do tego miejsca z Polski nie zajmuje dużo czasu. Na polu kempingowym znajduje się basen (i to niejeden!). Do tego w sezonie urządzane są tu animacje, które skutecznie zajmują czas dzieciom. Na wyciągnięcie ręki znajduje się także plaża, gdzie udanie można spędzić czas. Garda jest dobrym miejscem, aby zwiedzić część Włoch. W bliskiej odległości znajduje się m.in. Wenecja, a także Werona.

Campingi we Włoszech – Toskania zaprasza

Chcąc spędzić wakacje na kempingu we Włoszech, można sprawdzić co oferuje Toskania. Znaleźć można tam niejeden luksusowy kemping, gdzie ze spokojem będzie można biwakować.

Zaprasza Camping hu Park Albatros Village, gdzie zapewnione są atrakcyjne ceny, a także bezpieczna rezerwacja. Jest to świetny ośrodek wakacyjny, gdzie dostępne są nie tylko namioty, ale także bungalowy i luksusowe domki. Kemping położony jest w pobliżu słynnej Wyspy Napoleona, którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc tutaj. Wystarczy tylko kilka kroków, aby znaleźć się na plaży San Vincenzo al Mare.

Camping Le Capanne zaprasza na wakacje we Włoszech. Jest to idealne miejsce do zakwaterowania dla rodzin z dziećmi. Na jego terenie znajduje się niesamowity basen, gdzie dla dzieci znajduje się zjeżdżalnia. Do tego będąc tutaj będzie można cieszyć się włoską kuchnią oraz pięknymi krajobrazami. Miasteczko Marina di Bibbona zaprasza do tego, aby wybrać ten właśnie camping. Włochy pokażą się wtedy z jak najlepszej strony.

Wakacje na kempingu – wybrzeże Adriatyku

Camping Pra’delle Torri zaprasza do Caorle. Liczyć to można na wiele udogodnień. Malowniczy pejzaż, dogodna infrastruktura, a do tego atrakcyjnie cenowo oferta – trzeba przyznać, że pobyt tutaj będzie sprawiać przyjemność. Najwyższy standard ośrodka przyciąga tutaj turystów nie tylko z różnych stron Włoch, ale także świata. Tutejszy park wodny ma aż 36 000 m²! Bardzo blisko jest do piaszczystej plaży, więc jednego dnia można skorzystać z basenu, a drugiego z wód Adriatyku. Na terenie znaleźć można także własne centrum handlowe, więc wszystko będzie znajdowało się pod ręką.

Kempingi we Włoszech oferują ogrom możliwości. Dowodem na to jest m.in. Camping Union Lido, które znajduje się w Cavallino. Turyści mogą tu liczyć na dwa duże kompleksy basenowe, piaszczyste plaże,  supermarket, pralnię, salon fryzjerski, wypożyczalnię rowerów oraz wiele różnych sklepów. Obecni na miejscu animatorzy dbają o wszystkich. Nie tylko o dzieci, ale także o osoby dorosłe. Tutaj na pewno nie będzie można narzekać na nudę. W pobliżu znajdują się wyspy Burano i Murano.

Najlepsze pola namiotowe – Włochy na wakacje

Kempingi nad morzem Adriatyckim i w innych częściach tego kraju, stanowią nie lada gratkę dla osób, które chcą być pewne tego, że pogoda będzie im dopisywać. We Włoszech znajduje się niejedno pole namiotowe i luksusowy kemping. Chcąc znaleźć camping położony na terenie Włoch, pod uwagę można także wziąć:

  • Camping Marina di Venezia;
  • Camping San Francesco;
  • Camping Sant Angelo;
  • Camping Baia Domiza;
  • Camping Paestum;
  • Camping La Masseria;
  • Camping San Menaio.

Znaleźć je można praktycznie na terenie całego kraju, dzięki czemu będzie można nie tylko wypocząć, ale także zobaczyć wiele atrakcji, które znajdują się na terenie całego kraju. Jak wiadomo – Włochy mają ich wiele do zaoferowania. W końcu jest jeszcze Florencja, Liguria, Rzym, Padwa i wiele innych. Nie brakuje osób, które każdego roku powracają do Włoch, aby odkrywać kolejne zakątki tego kraju.

Włochy to naród, który jest przyjaźnie nastawiony do Polaków. Niechaj nikt się nie zdziwi, że odwiedzając kemping nad Jeziorem Garda lub na Riwierze Adriatyckiej, spotka się z Włochami, którzy doskonale mówią po polsku. W ten sposób człowiek poczuje się lepiej i swobodniej. Tutejsze pola namiotowe  i campingi można ze spokojem odwiedzać z małymi dziećmi.