Przed wakacyjnym wyjazdem warto postawić na najlepsze akcesoria do przyczepy kempingowej. Co wybrać i jak się przygotować? Sprawdź, co powinien mieć ze sobą prawdziwy miłośnik kempingu.

W sklepach z akcesoriami do kamperów można znaleźć szeroką ofertę przedsionków, markiz, drabinek, mebli czy siedzisk. Szykując się do dalekiej podróży, warto postawić na najlepsze akcesoria do przyczepy kempingowej – w ten sposób zwiększysz swoje bezpieczeństwo oraz komfort wypoczynku.

Dlaczego warto pojechać w podróż kamperem?

Marzenie o zwiedzeniu kraju, a nawet Europy, nie musi oznaczać ogromnego wydatku. Większość kosztów wakacyjnego wyjazdu związana jest z transportem oraz noclegiem. Sposobem na rozwiązanie obu problemów za jednym zamachem jest kamper – samochód, który posiada zabudowany przedział turystyczny. Na daleki wyjazd trzeba zabrać najlepsze akcesoria do przyczepy kempingowej.

Miłośników przyczep i kamperów nie brakuje. Wystarczy odwiedzić dowolne pole namiotowe w sezonie wakacyjnym, żeby na własne oczy przekonać się, ile osób chce podróżować w ten sposób. To wygodniejsza alternatywa dla namiotu Jak przygotować się do podróży kamperem? Trzeba zadbać o odpowiednie akcesoria.

Jakie najlepsze akcesoria do przyczepy kempingowej trzeba mieć przed wyjazdem?

Jedni stawiają na sprzęt od renomowanych firm, drudzy na niszowe rozwiązania, włącznie z takimi, do wyprodukowania których potrzebna była drukarka 3D. Bezsprzecznie trzeba wybierać wysokiej jakości akcesoria, które pasują do danej przyczepy pod względem funkcjonalności.

Dostępnych jest wiele różnych dodatków, które pozwalają zamienić przyczepę kempingową w niezwykle komfortowe lokum. Specjalny płyn do toalet kempingowych zwiększa skuteczność spłukiwania i zapobiega osadzaniu się kamienia, co zwiększa komfort dbania o codzienną higienę. Oprócz tego warto zadbać o zapas papieru toaletowego i zapasowe uszczelniacze, na wypadek awarii instalacji zapewniającej wodę w kamperze.

Czy warto pytać w sklepie o marki akcesoriów?

Nie zawsze najlepsze akcesoria do przyczepy kempingowej są markowe. Najlepsze produkty oferowane przez producentów szybko zyskują uznanie wśród klientów, warto więc szukać porad w internecie. Pytanie o to, co często kupują inni miłośnicy kamperów, będzie jak najbardziej na miejscu.

Kamper, który posiada własny system ogrzewania, instalację elektryczną oraz wodę pozwoli spędzić wakacje wygodnie i bezpiecznie. Dla turystów, dla których wygoda jest ważna, to jedyny sposób, żeby podczas wakacji być bliżej natury. Markowy czy nie, sprzęt powinien przede wszystkim umożliwiać spędzanie czasu i wypoczynek w dobrych warunkach.

Akcesoria do kamperów na dłuższe wyjazdy

Szykując się na dłuższy pobyt, warto lepiej się przygotować. W kamperze zmieszczą się meble kempingowe oraz zestaw do outdoorowego wypoczynku. Grill wcale nie jest złym pomysłem! Przed wyjazdem trzeba sprawdzić wszystkie instalacje w kamperze – elektryczną, wodną, a jeśli takie są, także gazową i grzewczą.

Jeśli potrzebna będzie naprawa któregoś z elementów, niezbędne komponenty trzeba kupić przed wyjazdem. W przeciwnym razie zamiast odpoczywać na świeżym powietrzu będziesz szukał mechanika, który naprawi uciążliwe uszkodzenia.

Co powinien sprawdzić każdy miłośnik kempingu?

Wybierając najlepsze akcesoria do przyczepy kempingowej, trzeba pamiętać, aby wszystko do siebie pasowało. Odpowiedni dobór sprzętu sprawi, że będziesz mógł biwakować bez przeszkód. Warto zabrać ze sobą w drogę części zapasowe do najbardziej zużytych i najczęściej używanych instalacji i mechanizmów – kilka drobiazgów nie zabierze dużo miejsca, ale w razie potrzeby zaoszczędzi mnóstwo czasu i nerwów.

Płyny eksploatacyjne i artykuły pomocnicze – wyposażenie kampera na bezpieczną podróż

Nie trzeba być specjalistą, żeby pomyśleć o zabraniu ze sobą płynów potrzebnych do funkcjonowania auta – oleju, płynu chłodniczego i hamulcowego. Jeśli wyjazdy kamperem lub przyczepą kempingową to Twoja pasja, powinieneś nauczyć się wykonywać w swoim pojeździe wszystkie drobne naprawy. Każdy kamer jest na swój sposób indywidualny, dlatego kierowca powinien doskonale go znać. W starszych pojazdach dobrze będzie wymienić prądożerne żarówki na oświetlenie LED.

Części do samochodu to nie wszystko – trzeba zadbać też o siebie i bliskich. Turystyczne sztućce przydadzą się, kiedy będziesz chciał sam przyrządzić posiłek dla swojej rodziny. Kliny pod koła zapewnią bezpieczeństwo podczas postoju, nawet tego dłuższego. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której jedno z dzieci zdejmie hamulec i przyczepa stoczy się z pochyłego terenu.